Dni Moniek – dzień 2


24 lipca był drugim dniem największej imprezy plenerowej w naszym mieście. Gwiazdą wieczoru w tym roku był zespół Hoytaky.

Jak corocznie obchody Dni Moniek rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego, a główna jej część obchodów odbywała się w amfiteatrze miejskim.

Od programu dla najmłodszych rozpoczął się maraton zabaw i gier przygotowanych przez animatorów z firmy Fast Event. Następnie na scenie wystąpiła Kapela pod Wezwaniem.
Po nim zobaczyliśmy występ multiinstrumentalisty Timura Slavov oraz zespół disco polo Orlando.

Ponownie na scenie zobaczyliśmy dobre show w wykonaniu Rybci znad Biebrzy, a mocniejszym brzmieniem zachwycił lokalny zespół Trouble Dudes.

Wieczór w amfiteatrze należał do zespołów folkowo-rockowych. Na scenie pojawiła się Szeptucha - zespół „Szeptucha” powstał, by leczyć muzyką, zarażać radością oraz przemycać w przystępnej formie tajemnice regionu podlaskiego. Twórczość balansuje pomiędzy różnymi gatunkami muzyki rozrywkowej, w warstwie tekstowej traktuje o staropolskich tradycjach i wierzeniach, a także o majestacie otaczającej przyrody.

Ostatnim wykonawcą tego wieczoru śpiewający w języku ukraińskim bielski zespół Hoyraky. Ideą grupy jest wykorzystanie wielokulturowości własnego regionu jakim jest Podlasie poprzez łączenie tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych z elementami współczesnego rytmu (wzbogacając je szczyptą rocka i reggae). Tworząc zespół złożony z osób o różnym pochodzeniu narodowościowym i wyznaniowym, staramy się dać dobry przykład dla różnych społeczności naszego regionu, aby powiedzenie „Muzyka łączy ludzi” nie było pustym sloganem.

Imprezę prowadziła Agnieszka Skarżyńska.

Obejrzyj więcej zdjęć