Święto Niepodległości w Sp 1


Już 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach rozpoczęto świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Odświętna sceneria, galowe stroje, kotyliony, transparenty i chorągiewki stanowiły żywą dekorację świadczącą o przywiązaniu do barw narodowych. Wszystko tonęło w morzu bieli i czerwieni. Część artystyczną, którą był koncert według autorskiego scenariusza Beaty Grygo, przedstawili uczniowie kl. IVb oraz schola GLORIA.

Pieśni patriotyczne - współczesne i tradycyjne – przetykane były krótkimi wierszami najwybitniejszych polskich poetów. Aby poczuć atmosferę wspólnoty, jaką powinien naród, do wspólnego śpiewania zaproszono również publiczność. Był to piękny czas refleksji, wspominania, ale przede wszystkim radosnego świętowania i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Ten sam koncert powtórzono 10 listopada w Mediatece. Był on dedykowany żołnierzom strzegącym naszych granic i kilku żołnierzy mieszkających w Mońkach było gośćmi specjalnymi. Koncert odbył się w niezwykłej atmosferze przy wypełnionej po brzegi sali.

Obejrzyj więcej zdjęć

Beata Grygo