Emocje, słowa, muzyka


16 listopada Starostwo Powiatowe w Mońkach, w ramach obchodów odzyskania Niepodległości, zaprosiło mieszkańców na koncert wyjątkowego artysty Marka Dyjaka.

Półtoragodzinny koncert odbył się w sali Gościńca Dworak przy ulicy Ełckiej, dzięki wsparciu: Fundacji Orlen, Agencji Rozwoju Przemysłu, przedsiębiorcy Waldemara Siuchno i firmy Alehale.

Zespół wystąpił w składzie: Marek Dyjak - vocal, Leszek Szczerba - saksofon, Mateusz Kołakowski - klawisze. Marek Dyjak to polski piosenkarz spod znaku poezji śpiewanej i jazzu. Artysta jest liderem zespołu grającego pod jego nazwiskiem. Ma na koncie 13 albumów studyjnych. Sam siebie nazywa barowym grajkiem, jednak nazwanie go zwykłym "grajkiem" to duże niedopowiedzenie. Artysta dwukrotnie umierał - pierwszy raz w wieku 10 lat, gdy uległ bardzo poważnemu wypadkowi, a drugi raz na Wielkanoc 2008 roku, kiedy to przymocował do drzewa linkę holowniczą. Pogotowie stwierdziło zgon. Obudził się po kilku dniach śpiączki, nic nie pamiętał. Mocnym głosem śpiewa równie mocne utwory. Dyjak jest jak prawdziwy buntownik, co to rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty - zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli.