Broadway w Mońkach


18 listopada Mediateka zaprosiła mieszkańców Moniek na muzyczną podróż z Rafałem Supińskim i przyjaciółkami. Sala ponownie wypełniła się po brzegi.

W muzyczną podróż zabierał nas Rafał Supiński oraz dwie utalentowane Panie: Ewa Łobaczewska oraz Karina Komendera. Na scenie usłyszeliśmy piosenki z filmów i musicali, a pomiędzy utworami goście opowiadali o ich powstaniu.

Rafał Supiński, urodził się 26 marca 1989 roku w Mońkach. Ukończył Szkołę Podstawową Nr 2, następnie Gimnazjum i moniecki Ogólniak. Śpiewa w Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie występuje w musicalach, a także operetce. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie oraz Stypendysta Royal Academy of Music w Londynie na wydziale musical theatre.

Ewa Łobaczewska - aktorka scen muzycznych, absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku. Odtwórczyni ról teatralnych m.in. Marii Rainer w musicalu Dźwięki muzyki (Gliwicki Teatr Muzyczny), Emmy Carew w Jekyll & Hyde (Teatr Muzyczny w Poznaniu). Laureatka śląskiej Złotej Maski 2015 w kategorii najlepsza rola wokalno-aktorska.

Karina Komendera - pianistka, kameralistka, doktor sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji - fortepian. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina - wydziale w Białymstoku.

Obejrzyj więcej zdjęć