Wyśpiewane wiersze


19 listopada odbył się wyjątkowy koncert poezji śpiewanej pod nazwą "Znów wędrujemy..."! Na scenie Mediateki usłyszeliśmy zespół "Bell Canto" oraz duet Izabelę i Tomasaz Kłubowicz.

Zespół "Bell Canto" działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jaświłach. Powstał w 2013 roku i za rok będzie świętował dziesięciolecie. Skład chóru w większości jest stały. Początkowo składał się z 8 członków. W chwili obecnej liczba wynosi 19 chórzystów, w tym czterech panów. Prowadzi go Tomasz Kłubowicz.

Zespół bierze udział w przeglądach, festiwalach, uświetnia lokalne i regionalne uroczystości m.in.: w II edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Jeszcze Polska nie zginęła", gdzie zajął I miejsce oraz udział w koncercie galowym (2013 r.); w Powiatowym Przeglądzie Kolędniczych Teatrów Wiejskich i Obrzędowych (2014 r.); w XII Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej (2018 r.); w festynach gminnych (2014-2018). Od 2015 roku uczestniczy w Festiwalu Pieśni Maryjnej w Bobrówce. W repertuarze zespołu znajdują się utwory patriotyczne, religijne, rozrywkowe, poezji śpiewanej.

Izabela i Tomasz Kłubowicz pochodzą z Jaświł. Od kilku już lat pracują i działają przy Monieckim Ośrodku Kultury. Iza Kłubowicz jest Instruktorem prowadzącym najmłodsze dzieci uczęszczające na zajęcia w MOK. Tomasz Kłubowicz gra na klawiszach, pracuje w Gminny Ośrodku Kultury i Szkole Podstawowej w Jaświłach. Wykonywane utwory były przeplatane wspomnieniami pary, zarówno z życia prywatnego jak i zawodowego.

Obejrzyj więcej zdjęć