Koncert kolędowy


22 stycznia w Mediatece odbył się koncert kolędowy w wykonaniu dziecięcej scholi GLORIA działającej w parafii M. B. Częstochowskiej i przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach. W niedzielę Słowa Bożego świętowaliśmy cud wcielenia - poprzez śpiewanie kolęd radowaliśmy się, że SŁOWO stało się CIAŁEM. Dzieci wcieliły się w rolę kolędników wędrujących do Betlejem, a wystąpiły w strojach z Orszaku Trzech Króli.

Niektórzy przybyli na wielbłądach;) Nie mogło zabraknąć też górali i utworów wykonanych na góralską nutę. W radosnych kolędach i pastorałkach oddawaliśmy cześć Nowonarodzonemu i śpiewaliśmy Mu kołysanki. Aniołowie w pieśni "Noel" wyjaśnili sens przyjścia Jezusa na świat. Wspólnie z publicznością uznaliśmy, że Dzieciątko jest naszym Panem i Królem i poprosiliśmy Je o błogosławieństwo. Na koniec kolędnicy złożyli wszystkim życzenia kolędą Arki Noego "Największy Gazda": "Byście wolę Bożą pełnili..."

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie w radosnej atmosferze. Panu Jarkowi Szaciłowskiemu i wszystkim pracownikom Mediateki za obsługę techniczną i pomoc w realizacji prób. Panu Rafałowi Supińskiemu zaś za sfilmowanie imprezy, dzięki czemu przesłanie koncertu dotrze do większej liczby osób.

Obejrzyj więcej zdjęć

Beata Grygo