Protest mieszkańców bloków


We wtorek 24 stycznia mieszkańcy Moniek protestowali w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej, sprzeciwiali się drastycznym podwyżkom opłat za ogrzewanie i ciepłą wodę.

W godzinach południowych w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Mońkach zebrały się tłumy niezadowolonych mieszkańców. Powodem są podwyżki stawek za ogrzewanie. Rachunki już wzrosły, a od kwietnia w za ciepło mieszkańcy będą płacić jeszcze więcej.

Mieszkańcy za wysokie ceny ciepła obwiniają Prezesa Spółdzielni oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Mońkach. Porównywali czynsze mieszkalne we wspólnotach z naszego terenu jak i w Białymstoku, Grajewie, Augustowie, z czynszami w naszej spółdzielni. Prezes Spółdzielni Roman Klepadło udzielał wszelkich wyjaśnień dotyczących różnicy cen. W wyjaśnianiu tych nieścisłości pomagał Alojzy Jankowski - Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mońkach, a zarazem pracownik SMLW oraz Członek Zarządu - Paweł Popowski.

Padły również pytania dotyczące montażu paneli fotowoltaicznych na blokach, jednak te pomysły zostały rozwiane, gdyż nie stać spółdzielni (czyli nas) na wielomilionowe finansowanie tego pomysłu.
Wszyscy jednak byli zgodni, że jest potrzebne kolejne spotkanie w szerszym gronie. Mile widziany byłby Dyrektor Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mońkach oraz Burmistrz Moniek. O ewentualnym spotkaniu będziemy informowali.