Ćwiczenia + samochód


9 września na stadionie miejskim w Mońkach odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków do nowego samochodu dla Straży Pożarnej.

Uroczystość tę urozmaicono ćwiczenia sprawnościowymi męskich drużyn ochotniczych straży pożarnych z gminy Mońki. Pierwszą dyscypliną było ćwiczenie bojowe, zaś drugą sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

Do zawodów przystąpiły trzy zespoły, a klasyfikacja końcowa wygląda następująco: 1 miejsce OSP Sikory z łącznym wynikiem 94,30 pkt., 2 miejsce OSP Mońki z łącznym wynikiem 95,88 pkt., 3 miejsce OSP Kulesze z łącznym wynikiem 110,34 pkt. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Głównym jednak powodem zorganizowania ćwiczeń było zaprezentowanie oraz przekazanie kluczyków i dokumentów do nowego samochodu strażackiego. To dzięki staraniom Prezesa dh Andrzeja Beczko udało się wymienić poprzedni samochód marki Steyer na o wiele nowszą konstrukcję Scania z 2008 roku. Oficjalnego przekazania kluczyków dokonał poseł Jarosław Zieliński, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Sebastian Zdanowicz, Burmistrz Moniek Zbigniewa Karwowskiego, bryg. mgr Dariusz Koc (były Komendant PSP w Mońkach).

Przemówień, podziękowań i zachwytów przez przybyłych gości było co nie miara. Zakończeniem ćwiczeń był wspólny poczęstunek z toastami.

Obejrzyj więcej zdjęć