Będą remonty i nowe drogi


Będą remonty i nowe drogi - prawie 13 milionów złotych na inwestycje w powiecie monieckim

Dokładnie 12 722 000 zł – to kwota jaką otrzymały z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład powiat moniecki oraz gminy powiatu monieckiego: Mońki, Goniądz, Knyszyn, Jaświły i Jasionówka. Tę dobrą dla Mieszkańców Powiatu Monieckiego informację wraz ze szczegółami przedstawił na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Mońkach minister Adam Andruszkiewicz – Poseł na Sejm RP wraz z samorządowcami.

- Prawie 13 milionów złotych to efekt kolejnego ważnego rządowego programu wspierającego inwestycje realizowane najbliżej mieszkańców naszego pięknego Województwa Podlaskiego, w tym Ziemi Monieckiej. Wsparcie wynoszące 143 miliony złotych dla 68 samorządów naszego Regionu jest przeznaczone dla gmin i powiatów, w których funkcjonowały PGRy. Nadrabiamy zaległości po naszych poprzednikach i wyrównujemy szanse Mieszkańców, aby nasz Region mógł się nadal znakomicie rozwijać – zaznaczył minister Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji, Poseł na Sejm RP oraz kandydat z 3. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach.

Modernizacji doczeka się m.in. droga powiatowa Knyszyn – Kalinówka Kościelna – Starowola – Jaświły – Jadeszki. To efekt wniosku, który został skutecznie złożony przez starostwo powiatowe w Mońkach.

- Bardzo się cieszymy, że możemy liczyć na tak duże kolejne wsparcie Polskiego Rządu. Samorządy powiatu monieckiego otrzymały dofinansowanie, które wynosi niemal 10% wsparcia dla całego województwa podlaskiego. To szansa na taką skalę inwestycji w naszym Regionie, jakiej jeszcze na naszej ziemi nie było. Bardzo dziękuję Panu Ministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi, który zawsze nas wspiera i jest prawdziwym przyjacielem Powiatu Monieckiego – wskazał starosta moniecki Błażej Buńkowski.

- Nasza Gmina Mońki otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi we wsi Boguszewo. Ta inwestycja na pewno posłuży naszym Mieszkańcom. To ważny szlak komunikacyjny w naszej gminie, który od lat czekał na wsparcie. Teraz gruntowny remont będzie możliwy. Dziękuję Rządowi RP za otrzymane dofinansowanie oraz ministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi, na którego zawsze możemy liczyć – mówił Zbigniew Karwowski, burmistrz Moniek.

W konferencji uczestniczyli także: Grzegorz Dudkiewicz - burmistrz Goniądza, Krzysztof Chowański – wiceburmistrz Knyszyna, Jan Joka – wójt gminy Jaświły i Leszek Zawadzki – wójt gminy Jasionówka, którzy zaznaczali, że dobiegająca końca kadencja samorządowa 2018-2024 jest absolutnie rekordowa pod względem realizacji inwestycji w powiecie monieckim, w tym szczególnie pod względem budowy i remontów dróg, których długość jest kilka razy większa niż w poprzednich kadencjach.

- Przed nami kolejne ważne i jestem przekonany, że bardzo dobre informacje i realizowane inwestycje ważne dla Mieszkańców Powiatu Monieckiego i całego Województwa Podlaskiego. Serdecznie dziękuję obecnym tutaj samorządowcom, którzy doskonale znają potrzeby Mieszkańców i wnioskują o wsparcie najważniejszych inwestycji – dodał minister Adam Andruszkiewicz.

Poniżej lista inwestycji, która otrzymała rządowe dofinansowanie:
Powiat moniecki - Modernizacja drogi powiatowej nr 1407 B Knyszyn/od dr. woj. nr 671/ - Kalinówka Kościelna - Starowola- Jaświły - Jadeszki - dr. woj. Nr 670 - 2 000 000 zł
Gmina Miasto Mońki - Przebudowa drogi we wsi Boguszewo drugi etap - 2 000 000 zł
Gmina Jaświły - Przebudowa dróg na terenie Gminy Jaświły - 1 960 000 zł
Gmina Knyszyn - Przebudowa drogi powiatowej Nr 1409B na odcinku Chobotki do drogi wojewódzkiej Nr 671 - 2 352 000 zł
Gmina Goniądz - Poprawa dostępności komunikacyjnej miejscowości, w których funkcjonowały bPPGR w gminie Goniądz - ETAP II - 2 450 000 zł
Gmina Jasionówka - Budowa, przebudowa i modernizacja terenów oraz budynków w Jasionówce - II - 1 960 000 zł