Lirycznie i nastrojowo


W niedzielny wieczór w Mediatece odbył się recital pt. "PIOSENKI – moje DROGOWSKAZY", wyśpiewany przez Agnieszkę Skarżyńską.

Podczas wieczoru usłyszeliśmy utwory takich wybitnych artystów jak Agnieszka Osiecka, Cyprian Kamil Norwid, Jeremi Przybora i wielu innych, a także autorskie teksty i muzykę naszej wykonawczyni Agnieszki Skarżyńskiej pochodzącej z miejscowości Kulesze. Towarzyszyli jej dwaj utalentowani muzycy: Piotr Szerszenowicz, grający na klawiszach i pochodzący Krypna oraz Maciej Samluk, grający na gitarze elektrycznej i elektroakustycznej gitarze i pochodzącego z Łomży.

Pomiędzy utworami piosenkarka opowiadała o swoim życiu, o wzlotach i upadkach, o krokach do swojej kariery. Agnieszka Skarżyńska pochodzi z Kulesz, ukończyła szkołę w Goniądzu, później wyjazd do Białegostoku, gdzie uczyła się śpiewu i aktorstwa. Podpisał kontrakt z PAGART`em i wyjechał do Niemiec. Po powrocie do kraju pamiętamy ją z występów w zespole „Rybcie znad Biebrzy”. W 2015 roku już jako Agnieszka Skarżyńska-Szerszenowicz zdobyła Grand Prix na Niemenomanii. W Mońkach pamiętamy ją ze spektaklu z „Sanatorium na perypetiach” w wykonaniu aktorów - amatorów, do którego napisała scenariusz i wyreżyserowała.