Zjazd absolwentów LO


22 czerwca odbył się jubileuszowy zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach z okazji 60-lecia szkoły. W spotkaniu wzięło udział około 300 byłych uczniów.

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe mszą celebrowaną przez Biskupa dr hab. Henryka Ciereszko oraz księży absolwentów szkoły w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy można było przejechać się do Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Tysiąclecia nowym nabytkiem szkoły "Yellow School Bus".

Po godzinie 14-tej w budynku szkoły rozpoczęła się oficjalna część obchodów. Każdy z absolwentów otrzymał identyfikator i mógł skosztować smakołyków, które przygotowali uczniowie z Technikum Żywienia i Usług gastronomicznych.

Oficjalna część obchodów 60-lecia LO w Mońkach rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego. Następnie dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach Krzysztof Falkowski oraz Sekretarz Starostwa Powiatowego w Mońkach Barbara Maciorowska przywitali zaproszonych gości, emerytowanych nauczycieli i absolwentów.

Część artystyczna była przeplatana historią szkoły podzieloną na dekady oraz piosenkami w wykonaniu obecnych nauczycieli i uczniów, a także absolwentki Anety Kirejczyk. Owacje na stojącą od absolwentów otrzymała Pani profesor Bożenna Wroceńska oraz Pan Mieczysław Gawieńczyk.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz z sali gimnastycznej przed budynek szkoły, by oficjalnie odsłonić mural upamiętniający 60-lecie istnienia szkoły. Przecięcia wstęgi dokonali: Wicedyrektor ZSOiZ Elżbieta Dębowska, Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Wicestarosta Moniecki Błażej Buńkowski. Przedostatnim punktem obchodów było skosztowanie tortu, w wieczorem w Gościńcu Dworak odbył się Piknik Absolwentów, czyli zabawa do białego rana z zespołem muzycznym.

Obejrzyj więcej zdjęć
Zobacz skrót filmowy
Obejrzyj zdjęcia z 50-lecia LO
Obejrzyj zdjęcia otwarcia LO w 1964 roku