Strażackie granie


7 lipca na stadionie miejskim w Mońkach, na dolnej płycie, odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Mońkach.

Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn złożonych z członków ochotniczej lub państwowej straży pożarnej z terenu powiatu monieckiego: OSP Góra, OSP Dolistowo + Mikicin, OSP Jasionówka, OSP Bobrówka, OSP Brzozowa, OSP Mońki, OSP Dzięciołowo, OSP Długołęka, OSP Kulesze. Drużyny składały się z dziesięciu zawodników, a w grze brało udział sześciu zawodników i bramkarz. Mecze rozgrywano po 15 minut każdy.

II Turniej piłki nożnej otworzył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach bryg. mgr inż. Andrzej Łęczycki, który życzył zawodnikom "udanej rywalizacji sportowej i udanej zabawy". Obecny był również Wójt Gminy Jaświły Marek Jarosz.

Zwyciężyła drużyna z OSP Bobrówka, na drugim miejscu uplasowała się OSP Dolistowo + Mikicin, trzecie miejsce zajęła OSP Góra. Pierwsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, zaś indywidualnie nagrodzono statuetkami dla: najlepszego strzelca, najlepszego bramkarza, najlepszego zawodnika.

Obejrzyj więcej zdjęć
Zobacz skrót filmowy